Stavebnica ciest
Stavba železničného priecestia  - stará verzia 1.0
Stavba železničného priecestia  - nová verzia 2.0

Tento tútorial vám, ukáže ako sa jednoducho dá postaviť železničné priecestie za použitia stavebnice ciest a jej rozšírení

STARÁ VERZIA

1. Natiahnite cestu a koľajnice tak ako majú viesť a nechajte miesto na prechod 2.  Položte prechod do stredu a vyrovnajte ku koľajniciam a ceste.
3. Pripojte najskôr koľajnice 4. Teraz si vyhľadajte v ponuke zo stavebnice neviditeľnú cestu a pripojte ju medzi cestu a prejazd. Tým sa zmení povrch na betónové panely.
5. Pripojte z opačnej strany špeciálnu vyrovnávaciu cestu k prejazdom. K prejazdu ju pripojte rovnou časťou 6. Odstráňte neviditeľnú cestu a nahraďte ju tiež špeciálnou vyrovnávajúcou cestou k prejazdom. Dôležité je aby najbližšie krivkové body vedľa priecestia neboli bližšie ako 4m (dĺžka špecialnej cesty) od okraju priecestia.. Ak by boli príliš blízko prejazd by nefungoval (akýkoľvek) a nezastavovali by sa autá.
7. Pripojte k ceste po okrajoch príslušné krajnice po oboch stranách a po celej dĺžke priečne cez koľaje. Ich výška musí byť zhodná s výškou cesty. 8. Vložte na krajnice krivkové body tak aby v mieste kde končí betónový panel a začína cesta bol vždy jeden a v strede koľají tiež jeden. Dohromady s krajnými 5 krivkových bodov.
9. Krajne body budú mať rovnakú výšku ako cesta a bod v strede koľajníc bude mať hodnotu výšky - 0.7. Tým sa zabezpečí plynulý prechod krajnice popod koľajnice.
10. Prejazd je hotový a stačí ho doplniť o značky, signalizáciu či vegetáciu. Rovnako postupujeme aj pri mestskom priecestí.

V prípade použitia prechodu s chodníkom sa pripája na
priecestie po neviditeľnej ceste už priamo príslušná ulica s
chodníkom bez vyrovnávajúcej medzicesty.NOVÁ VERZIA


1. Najskor sa položí cesta, koľajnice a samotné priecestie na svoje miesta. 2.  Pripoja sa koľajnice k priecestiu.
3. Pripojí sa špecialna krátka vyrovnávacia cesta, podľa typu priecestia a hlavne povrchu cesty a ktorá je súčasťou balíka.
4. Teraz je stavba ukončená a treba iba doplniť prípadne svetlá a okolie.

Pozor !! Cesta - kr. body medzi ciest a vôbec pripojených ciest k nejakému priecestiu, nesmú byť bliššie k priecestiu ako 7m, čo zodpovedá dlžke prechodových ciest a cca vzdialenosti ako na obrázku v bode 3. Inak vám na priecestí nebudú zastavovať autá.  Táto cesta je nutná jednak preto, že umožňuje tvoriť odbočky hneď vedľa priecestí, ale hlavcne preto, že priecestie má ako v reále tak aj v tejto sade rovný povrch a všetky cesty v TRS su v strede obvikle vyššie ako na okrajoch pre lepšie zobrazovanie pri  tvorbe  odbočiek. Je tak možné k nemu pripojiť akúkoľvek bežnú cestu.