Bratislavský železničný uzol - časť Petržalka

Celá trať má 23 km a vedie z ž.s. Rajka (Maďarsko) cez hraničný prechod Rajka, Rusovce, Petržalku až  po vyústenie na diaľničný prístavný most, vrátane rakúskej vetvy z Petržalky až po Kittsee (Rakúsko) a koľajiska v oblasti Matador a Kopčany. Sú v nej stanice Rajka, Rusovce, Petržalka a Kitsee s podporou pasažierov. V staniciach Rusovce a Matador je aj podpora bežného tovarového priemyslu. Obsahuje try portály na generovanie vlakov smerom od Rajka a od Kittsee smerom do mesta a portál z mesta. 
Táto reálna mapa stavana podla skutočnej predlohy za pomoci podrobnej leteckej mapy  Bratislavy a okolia s mierkou je vierohodná nielen kolajiskom, ale hlavne replikami väčšiny objektov z okolia skutočnej trate a teda aj svojou atmosférou. Niektoré nepodstatné detaily však vzhľadom na možnosti TRS2004 boli  zjednodušené. Práca na projekte začala v marci 2005 a postupne sa pridali ďalší tvorcovia pracujúci samostatne na iných častiach bratislavského železničného uzla s tým, že sa postupne vybuduje celý bratislavský železničný uzol. Predpokladaný dátum dokončenia betaverzie petržalskej časti je marec 2006 a zatiaľ je možné si  až do jej dokončenia prezrieť iba niekoľko screenshotov a videa.  Pričom napriek korektnému chodu v bežnom režime, pri snímaní vídea cez FRAPS už prichádza k sekaniu.  Dôvodom je rozsah mapy, čím sa táto mapa stáva vhodná jedine pre výkonnejšie počítače s procesorom  nad 2.7Gh a min 1G pamete (testované na Intel 3Gh/800 zber Epox. 2G DUAL RAM 440 / Gainward 256M GF). 

Je predpoklad, že aj po dokončení sa bude v projekte pokračovať ďaľej smerom k hlavnej stanici a v spolupráci s ďalšími tvorcami pracujúcimi na iných úsekoch BA uzla sa časom pospája do jednej veľkej realnej trate celého BA uzla. 
Celý BA uzol je rozdelený v mierke na viac častí a väčšia časť je ešte volná. Preto ak má niekto záujem sa na tomto projekte podielať je najlepšie sa kontaktovať pomocou emailu (vľavo).
Kittsee sýpka

Kittsee stanica

Kittsee stanica výjazd

Kittsee - smer Bratislava

City Shuttle v pozadí Kittsee

Kittsee v pozadí Bratislava

Ppríjazd na Slovensko
Kopčany - colný sklad

Kopčany

Kopčany - križovatka pri záhradkách
Vjazd do stanice Petržalka Stanica Petržalka
Stanica Petržalka
Stanica Petržalka
Stanica Petržalka
Stanica Petržalka

Stanica Petržalka

Stanica Petržalka

Stanica Petržalka

Stanica Petržalka

Stanica Petržalka

Pod nadjazdom na most SNP

Pod nadjazdom na most SNP

Vjazd do st. Petržalka

Mapa s profilom 7.08 M  
Voľný dovnload jedine na základe ID pre majiteľov objektov reg. sád z dieľne JBSoft. Preto do emailu pripíšte vaše registračné ID číslo JBSoftu.  Bez tohoto ID je download ignorovaný.
Objekty k mape 154 M Vzhľadom na autorské práva a podmienky autorov, je možné posielať objekty jedine podľa zoznamu emailom (vľavo) a jedine nestiahnuteľné na internete. K emailu je teda nutné priložiť zoznam kuidov objektov, ktore vám chýbajú a nieje možné ich už stiahnúť nikde na internete.  Ostatné objekty budú ignorované
Požadovan externé objekty 512 kuid list
Video
Kittsee - Kopčany (4min wmv formát) 36 M (norm) alebo 5 M (low)
Jarovce - Kopčany (5min wmv formát) 38 M (norm) alebo 5 M (low)
Rajka - Petržalka (15min wmv formát) 111 M (norm) alebo 14 M (low)
Ďalšie obrázky